گذري چند بر سفر پرخير و برکت 2015 کره جنوبي و تفاهم اتحاد چندين فدراسيون مطرح هاپکيدو با WHC

تاریخ ارسال :1394/08/01     زمان ارسال: 21:24:56 تعداد بازدید: 5752

گذري چند بر سفر پرخير و برکت 2015 کره جنوبي و تفاهم اتحاد چندين فدراسيون مطرح هاپکيدو با WHC

گذري چند بر سفر پرخير و برکت 2015 کره جنوبي و تفاهم اتحاد چندين فدراسيون مطرح هاپکيدو با WHC

 به گزارش روابط عمومي انجمن هاپکيدو جلسه هيات رئيسه و کميته اجرايي کنفدراسيون جهاني هاپکيدو WHC جهت نيل به اهداف ذيل  ازتاريخ 5 لغايت 14 اکتبر 2015 در مقر دفتر رياست WHC برگزار گرديد .

1.      برسي و تاييد موقت عضويت کشورهاي درخواست کننده عضويت در WHC ) لازم به ذکر است کشورهاي که عضويت موقت دريافت کردند در صورت ارايه گزارش عملکرد و ثبت رسمي انجمن و فدراسيون ملي  تحت پوشش مراجع رسمي ورزش کشور مربوطه با تاييد مجمع عمومي WHC  که قرار است همزمان با بازيهاي جهاني هاپکيدو 2016 در جاکارتا برگزار گردد به عضويت دائم درخواهند آمد.)

2.      برنامه ريزي براي تاييد ميزباني و تاريخ دومين دوره بازيهاي آسيايي هاپکيدو

( تاريخ مسابقات به ماه آوريل 2016 "فروردين 95" موکول شد و ميزباني هندوستان و امارات مورد پذيرش قرار گرفت و مقرر گرديد  پس از برسي مجدد و ارسال گزارش کامل از پتانسيل موجود جهت ميزباني به WHC تا ماه نوامبر 2015  توسط نمايندگان دو کشور ، کميته اجرايي به بهترين گزينه مجوز ميزباني صادر نمايد.)

3.      تغييرات در قوانين بازيهاي WHC مورد برسي و تاييد قرار گرفت و مقرر گرديد پس از اعمال تغييرات از طريق کميته داوران به کليه فدراسيونها و انجمنهاي ملي اعلام گردد.

4.      بازديد دبير کل از مسابقات ملي هاپکيدو کره با قوانين جديد و گزارش آن به مجمع

5.      برسي و تاييد ميزباني بازيهاي جهاني هاپکيدو 2016 - بازيهاي جهاني هاپکيدو 2016 به ميزباني جاکارتا قطعي شد.

6.      اختصاص مرکز تعليمات WHC در کره جنوبي به منظور استفاده اعضاء فدراسيون يا انجمنهاي ملي کشورهاي تحت پوشش جهت برگزاري کارگاه هاي آموزشي

(لازم به ذکر است از اين پس کليه فدراسيونهاي و انجمنهاي ملي کشورهاي تحت پوشش WHC از سه مرکز تخصصي دوره هاي آموزشي در کره جنوبي بهره مند ميگردند عبارتند از .شهر سئول – آنسان و چونگ جو)  

 استاد حاج سيد مصطفي قوامي براي دوسال ديگر بر مسند نايب رئيسي کنفدراسيون جهاني هاپکيدو ابقاء شد.

لازم به ذکر است استاد حاج سيد مصطفي قوامي از پيشکسوتان هنرهاي رزمي کشورعلاوه بر مديريت اجرايي، چندين سال است که هنررزمي هاپکيدو را بطور تخصصي دنبال ميکند و داراي گواهينامه کمربند مشکي دان 4 و مربيگري بين المللي ميباشد.

بازتاب مصاحبه استاد هاشم پور پاشاکي و استاد سيد مصطفي قوامي در رسانه معتبر هنرهاي رزمي کره جنوبي

درپي اجلاس فوق خبرگزاري معتبر و تخصصي ورزشهاي رزمي کره جنوبي (مويه نيوز) از دبير کل و مسئولين اجرايي جهت نشست خبري دعوت بعمل آورد.

لازم به ذکر است با توجه به اينکه هنر رزمي هاپکيدو متعلق به کشور کره جنوبي است با توجه به تعصبات خاص، پذيرفتن يک خارجي  در پست دبير کلي  و نايب رئيسي کنفدراسيون جهاني هاپکيدو براي برخي از اساتيد و روئساي فدراسونهاي هاپکيدو قابل هضم نبوده، که بلاخره با توجه به عملکرد قابل توجه WHC از زمام مديريت محوله تلسم شکسته شد و طي دعوت رسمي از ايشان مصاحبه اي با دبير کل ايراني WHC که در نوع خود بينظير بوده انجام شد.

  استاد هاشم پور پاشاکي دبيرکل کنفدراسيون جهاني ( رئيس انجمن هاپکيدو و کميته هاپکيدو WHC) در اين نشست خبري با اعلام اين موضوع که همه ما ميدانيم هاپکيدو يک ورزش سنتي کره اي است و با آيکيدو ژاپني متفاوت است و با توجه به اين مفهوم ديگر نياز نيست وقت براي کارشناسي مدعيان ژاپني نسبت به هاپکيدو گذاشته شود.

 در حال حاضر همه ما بايد تلاش کنيم تا ورزش هاپکيدو که سابقه اي فراتر از تکواندو دارد يا هم رديف آن است، در جايگاه شايسته خود در مجامع بين المللي ورزش قرار گيرد. همه ما ميدانيم که WHC با اين هدف تاسيس گرديد و امروز به موفقيتهاي چشمگيري دست يافته ايم. ما عضويت رسمي تافيسا را دارا هستيم و پرونده WHCدر چندين سازمان بين المللي مولتي اسپورت مورد تاييد IOC مطرح و در حال اخذ تاييديه لازم ميباشد.

وي افزود براي من مهم نيست که دبير کل باشم يا نباشم من فقط ميخواهم مفيد واقع شوم اگر درمجمع 2016 مجددا انتخاب شوم  با همکاري ، همفکري و همدلي اعضاء گامهاي استواري براي دسترسي به اهداف سازمان برميدارم و اگر فرد ديگري انتخاب شود بنده با تمام توان وي را ياري خواهم کرد. هدف پيشرفت سازمان (WHC) است.

وي همه بزرگان و مدعيان هپکيدو را دعوت به اتحاد و همدلي کرد و گفت اتحاد را يک فرصت بدانيم نه تهديد چون WHC به همه اجازه ميدهد در نهايت آزادي عمل در آيين نامه ها فدراسيونهاي ملي زير نظر يک فدراسيون با رعايت کرامت و صميميت براي رسيدن هاپکيدو به جايگاه اصلي تلاش کنيم.

استاد بزرگ جونگ پيو چويي رئيس نشريه هنرهاي رزمي که خود از پيشکسوتان بنام ورزشهاي رزمي کره جنوبي و رئيس فدراسيون هورانگ دو و هاپکيدو ميباشد با بيان اين موضوع که تغيرات اساسي و رو به رشد WHC از زمان مديريت استاد هاشم پور کاملا مشهود است و ايشان سفير خوبي براي پيشرفت هاپکيدو در مجامع بين المللي خواهد بود.


تفاهم همکاري سه فدراسيون ملي و مطرح هاپکيدو  با WHC

در پي موفقيتهاي چشمگير WHC و رسميت فعاليتهاي اين سازمان در مجامع بين المللي ورزش سه فدراسيون ملي مطرح کره جنوبي تفاهم همکاري خود را با WHC  اعلام نمودند.

لازم به ذکر است هر کدام از فدراسيونهاي مربوطه علاوه برداشتن جمعيت ورزشي قابل توجه در کشور کره در قاره هاي مختلف نيز داراي نمايندگي ميباشند

و درپايان ديدار شاگرد با استاد ديرينه و کسب تجربه هاي طلائي

استاد هاشم پور پاشاکي که از سال 2003 شاگرد مستقيم استاد بزرگ لي چانگ سو بوده و در تمام شرايط موجود طاقت فرسا به عهد و پيمان خود با ابرمرد هاپکيدو جهان وفادار بوده 12 سال پياپي است که به کره جنوبي سفر ميکند و از تجربيات استاد بهرمند ميشود و براي انتقال تجربيات طلايي با عشق به هموطنان به راهي کشور ميشود. لازم به ذکر است ايشان علاوه برهاپکيدو در چندين سبک کره اي و ژاپني تخصص داشته از جمله KUMDO  (KENDO) تگونگ موسول و ....

اين در نوع خود بينظير بوده است که يک ايراني داراي يک ريشه و استاد بزرگ در مهد پيدايش هاپکيدو ميباشد و با توجه به اينکه در حال حاضر داراي قدرت اجرايي و ارتباطات بين المللي موثر ميباشد هنوز هم دست استاد خود را به گرمي ميفشارد و به او وفادار مانده است.

محمدرضا هاشم پور يکي از افتخارات خود را دارابودن يک ريشه و يک استاد ميباشد . استاد هاشم پور اعتبار خود را در بين فدراسيونهاي کره و کشورهاي خارجي در موارد زير ميداند

·         توکل واقعي به خداوند کريم و فقط چسبيدن به طناب الهي

·         حفظ ارزشهاي نظام و کشورم در محافل بين المللي

·         وفاداري به استادم

·         از زماني که به کره جنوبي سفر کردم به جاي سرک کشيدن در کار ديگران و غيبت کردن  و بدگوئي از هموطنم ، سعي کردم کار خودم را دنبال کنم و در فکر کسب تجربه باشم. چون بدگويي از هموطن نزد يک غريبه انسان را خار و ذليل ميکند.

·         هيچگاه وقتم را بيهوده تلف نميکنم و عاشقانه کار ميکنم و تمرين. هر روز 4 ساعت تمرين ميکنم به جاي اينکه به فدراسيونهاي مختلف در کشورهاي بيگانه نامه بفرستم و از هوطنم بدگويي کنم. و به اين معتقدم که فقط خداوند روزي رسان است و هيچگاه برآن نبودم که رقيبم را نابود کنم بلکه همه تلاشم بدست آوردن سهم بيشتر از بازار رقابت با صداقت و راستگويي است.

دريافت دان 7 هاپکيدو از فدراسيون هاپکيدو کره و کنفدراسيون جهاني

استاد محمدرضا هاشم پور پاشاکي پس از 33 سال فعاليت در هنرهاي رزمي و 12 سال تمرين طاقت فرساي مستقيم تحت نظر استاد بزرگ لي چانگ سو (رئيس کميته فني WHC)  و پس از گذشت 9 سال از دريافت دان 6 سرانجام دان 7 خود را از انجمن جهاني جين جونگ گوان و فدراسيون هاپکيدو کره دريافت کرد.

لازم به ذکر است استاد هاشم پور پاشاکي در سال 2013 موفق به دريافت دان 7 از کنفدراسيون جهاني هاپکيدو گرديده بود. همچنين کمييسيون فني WHC داراي دو شوراي فني (کميته فني – شوراي عالي فني ) ميباشد  که کليه آزمونهاي بين المللي و تاييد صدور دان را عهده دار است کميته فني از دان 1 الي 4 و تاييد کليه دان 5 به بالا به عهده  شوراي عالي فني ميباشد . استاد لي چانگ سو يکي از اعضاء شوراي عالي فني WHC ميباشد